Samo założenie własnego bloga nie wystarczy

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się zrezygnować z pracy na etacie. Myślą wtedy o własnej działalności, która posłuży im, jako kilkakrotnie wydajniejsze źródło dochodu. Oczywiście druga sprawa to niechęć do oglądania wiecznie niezadowolonego szefa pięć razy w tygodniu. Osoby te zakładają własne działalności gospodarcze, po czym po kilku miesiącach zamykają interesy. Dlaczego? Ponieważ nie mają pojęcia za, co się zabrali. Własny biznes to przede wszystkim brak czasu na cokolwiek. Druga sprawa to niesamowite nerwy, które towarzyszą nam przy każdej nieudanej transakcji na przykład. Jednak najważniejszą rzeczą jest prawdopodobnie brak reklamy. Sprawa wygląda bardzo podobnie, kiedy myślimy o zarabianiu w internecie. Oczywiście bardzo kusi nas wizja, którą przyzwyczailiśmy się widzieć w telewizji czy reklamach, że ktoś założył własny kanał na Youtube, troszkę się powygłupiał i zarabia wielkie pieniądze.

Czy może, że założyciel bloga pisze sobie, o czym chce i dostaje za to niesamowite pieniądze. Oczywiście jedno i drugie jest nieprawdą. W przypadku bloga samo założenie nie wystarczy. Trzeba przede wszystkim jak najwięcej pisać i ćwiczyć swoje pisanie, aby nim dotrzeć do największej ilości ludzi. Jednak samo pisanie nie wystarczy, aby dotrzeć do mas. Pozycjonowanie stron to przeważnie jedyna opcja, która pomoże nam zarabiać na swoim blogu. Wszystko dlatego, że to działanie reklamuje naszą stronę internetową w innych miejscach w internecie, dzięki czemu możemy liczyć na większą ilość potencjalnych czytelników.

Metoda SEO, ponieważ tak to się nazywa wykorzystywana jest od kilku lat. Niektórzy nawet pracują, jako copywriterzy, którzy starają się pisać najlepsze teksty do pozycjonowania stron, aby w jak najszybszym czasie wypromować daną stronę jak najmocniej. Oczywiście własny blog to także wiele obowiązków, po jakimś czasie, kiedy będziemy mieć pierwszych czytelników, gdy nie będziemy pisać przez parę dni prawdopodobnie się do nas odezwą, ponieważ będą chcieć więcej. Warto pamiętać o tym wszystkim, kiedy zdecydujemy się na prowadzenie własnego bloga w internecie. Na początku na pewno nie będziemy zarabiać nic, ponieważ będziemy tylko dokładać. Z czasem jednak, kiedy czytelników zacznie przybywać będziemy mogli nawet z tego wyżyć i to naprawdę godnie. Warto, więc o tym pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *