W większości przypadków, kupując cokolwiek w sklepach, możemy zobaczyć magiczny napis „made in China”, czyli jak wiadomo informację o tym, że towar wyprodukowano w Chinach. Chiński towar zalał nas od północy po samo południe i od wschodu po zachód. W polskich sklepach zdecydowana większość towarów pochodzi z Chin. Nie może być inaczej, ponieważ to właśnie tam każdy towar można wyprodukować najtaniej. Najtaniej wyprodukować to mało powiedziane. Możne ten towar zamówić w Chinach i dostarczyć do Polski, a dla polskiego odbiorcy to i tak będzie taniej aniżeli miałby to samo wyprodukować w kraju.

Jakość chińskich produktów pozostawia oczywiście wiele do życzenia, nie mniej jednak to cena jest dzisiaj głównym wyznacznikiem tego, że coś kupujemy albo nie. Jeżeli myśleliście o handlu i sprzedaży, stacjonarnej albo internetowej, ale nie wiecie co sprzedawać, to po prostu poszukajcie tego towaru w Chinach. Oczywiście pomysł na to, co sprzedawać musicie znaleźć w swojej głowie, a dopiero towar do sprowadzenia można znaleźć na kontynencie azjatyckim.

Z Chin można dzisiaj sprowadzić autentycznie wszystko. Chińskie fabryki niemalże praktycznie za darmo wyprodukują każdy rodzaj towaru, jaki tylko sobie wymyślimy. Jedno co na pewno trzeba zrobić to zamówić jak największą partię takiego towaru, ponieważ najdroższy w tym wszystkim będzie oczywiście jego transport z dalekiego wschodu. Transport morski to długi czas oczekiwania ale i naprawdę bardzo duże koszty. W związku z tym największą częścią kosztu produktu sprowadzonego z Chin będzie właśnie jego transport. Produkcja kosztuje grosze ale przetransportowanie partii towaru kosztuje dziesiątki tysięcy złotych.

Dlatego właśnie towaru z Chin nie opłaca się zamawiać w ilościach mniejszych aniżeli całe kontenery. Nawet jeden kontener towaru to może być trochę mało. No dobrze, to już wiadomo o co chodzi, ale teraz należałoby jeszcze wyjaśnić jak ten towar sprowadzić. Otóż w Polsce działają firmy specjalizujące się w sprowadzaniu do Polski dowolnego towaru z Chin w dowolnych ilościach. Koszty pośrednictwa też będą miały duży wpływ na finalną cenę konkretnego produktu. Ale oczywiście wszystko i tak i tak będzie się o wiele bardziej opłacało aniżeli zlecenie produkcji w kraju.

Jeżeli chcecie dołączyć do grona polskich firm współpracujących z krajem, jakim są Chiny, to koniecznie powinniście poszukać właśnie takiej firmy, która będzie pośredniczyć w transakcji pomiędzy Wami a Waszymi chińskimi kontrahentami. Zamawiając towar z Chin warto będzie przede wszystkim przyjrzeć się dokładnie jakości tego towaru. Co prawda zwrot towaru transportem morskim to więcej kłopotów niż to tego warte, ale pamiętajcie, że zamawiając odpowiednie rodzaje towaru możecie zminimalizować ryzyko sprowadzenia wadliwych produktów w dużej ilości. Kiedy już odbierzecie swój towar i będziecie mogli zacząć go sprzedawać to dobrze zastanówcie się nad ustaleniem odpowiedniej ceny, ponieważ musi być ona wyjątkowo konkurencyjna w stosunku do produktów wyprodukowanych w kraju.

Poprzedni artykułPrzygotowywanie nieruchomości do sprzedaży – pomysł na biznes
Następny artykułMarketing internetowy – możliwości reklamowania się w sieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj