W dzisiejszych czasach bardzo trudno wymyśleć jest biznes, który będzie przynosił wymierne korzyści finansowe a jego prowadzenie będzie się po prostu opłacić. Bo nie każdy biznes dzisiaj się opłaci, do wielu trzeba po prostu dokładać, czego żaden przedsiębiorca nie chce i nie lubi. Tak więc, żeby zarabiać dobre pieniądze, trzeba wymyśleć taki sposób ich zarabiania, którego na rynku jest obecnie jak najmniej. Ale jak wymyśleć coś w czasach, w których praktycznie wszystko już jest? Chyba każdy zgodzi się z tym, że jest to nie tyle co trudne, ale naprawdę bardzo mało realne. A jednak wielu ludziom udało się znaleźć niszę i wstrzelić się z pomysłem. My też chcielibyśmy podzielić się z Wami pomysłem na usługi, w których pobyt jest całkiem spory. A im większe miasto tym większy na nie pobyt.

Nasz pomysł na zarabianie dobrych pieniędzy jest powiązany z rynkiem nieruchomości oraz rynkiem usług remontowo-budowlanych i po części można by do tego dołożyć jeszcze sprzątanie. A tak w skrócie to chodzi o przygotowywanie nieruchomości do ich sprzedaży. Można to jeszcze połączyć z pośredniczeniem przy sprzedaży danej nieruchomości oraz na przykład pomocą przy załatwieniu kredytu hipotecznego na daną nieruchomość. Postaramy się w kilku zdaniach uzasadnić, że ten biznes to naprawdę pomysł na dobre pieniądze.

Indywidualni klienci biur nieruchomości sprzedający swoje domy czy mieszkania nie przywiązują za bardzo uwagi do tego, jak te mieszkania wyglądają w momencie sprzedaży. Niektóre z nich w rzeczywistości wyglądają tak odrażająco, że nic dziwnego, że biuro nie może takowego domu czy mieszkania sprzedać. Albo nie dziwi, że cena proponowana za takie mieszkanie jest po prostu żenująco niska. No bo jak zaproponować dobre pieniądze za mieszkanie wyglądające tragicznie.

A teraz wyobraźcie sobie, że mieszkanie, które jest do sprzedaży zostanie odświeżone, trochę wyremontowane, pomalowane. Wszystkie prace mieściły by się oczywiście w racjonalnych kosztach. Po odświeżeniu mieszkania jego wartość wzrasta o kilkanaście procent. W przypadku większych mieszkań może to być nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie można się więc dziwić, że sprzedający będą skłonni zaryzykować. Jeżeli oprócz odświeżenia mieszkania zajmiecie się również jego sprzedażą, to naprawdę można zarobić na jednym takim dobrze przygotowanym do sprzedaży mieszkaniu bardzo ładny procent plus oczywiście wynagrodzenie za przygotowanie nieruchomości do sprzedaży.

Jeśli dodatkowo będziecie pośredniczyć pomiędzy kupującym a bankiem w uzyskaniu kredytu hipotecznego to otrzymacie od takiej transakcji również jakiś odsetek prowizji. Zatem stanowić to będzie dodatkowy dochód. I co więcej, możemy śmiało powiedzieć, że takie transakcje sprzedaży będą pojawiać się w całkiem sporych ilościach. Można zatem zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, jeżeli wszystko się sprawnie zorganizuje i odpowiednio zaplanuje. Do takiego sukcesu wystarczą jedynie dwie transakcje w miesiącu. Czyż to nie brzmi pięknie? Sprawdźcie sami, koszty prowadzenia takiej firmy są naprawdę niewielkie a ryzyko prawie żadne.

Poprzedni artykułChcesz zdobyć lokalny rynek? Zasponsoruj lokalny sport!
Następny artykułImport z Chin – sprowadzisz niemalże wszystko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj