Polacy zdecydowanie są nacją, dla której posiadanie nieruchomości na własność jest wyznacznikiem dobrobytu i bogactwa. Zakup mieszkania czy domu to jedna z ważniejszych decyzji w życiu każdego młodego człowieka czy rodziny – Polacy wolą kupić nieruchomość niż mieszkać w wynajmowanym. W zasięgu ich zainteresowania leżą zarówno mieszkania z rynku wtórnego, ale też nowoczesne apartamentowce w modnych miastach, takich jak Szczecin czy Warszawa.

Rynek nieruchomości w Polsce w topowych miastach

Rynek nieruchomości naprawdę niezwykłe szybko rozwija się w miastach takich jak Warszawa, Kraków, Poznań czy wreszcie Szczecin. To miasta z potencjałem, które zamiast wyróżniać się mają raczej odwrotną tendencję – ludzie napływają do nich i zostaje na stałe, ze względu na dobre perspektywy rozwoju kariery oraz poziom życia. I chociaż ceny za metr kwadratowy nieruchomości w Warszawie czy Krakowie są naprawdę wysokie, to nie odstrasza ludzi przed braniem drogich kredytów, by kupić mieszkanie na własność. Kto natomiast posiada większą gotówkę, może zainwestować w zakup mieszkania pod wynajem krótkoterminowy. W tak modnych miastach jak Warszawa czy Kraków to naprawdę się opłaca.

Ekstremalnie wysokie ceny i zainteresowanie klientów

Kraków rozrasta się niezwykle szybko i energicznie, jest miastem ludzi młodych, którzy przyjeżdżają do niego na studia, a następnie bardzo często zostają na resztę życia. Dlatego też na przykład w Krakowie nowe inwestycje deweloperskie dosłownie schodzą na pniu. Ludzie są tak bardzo zainteresowani zakupem nowych mieszkań w dobrych lokalizacjach, że w realu to już na etapie wstępnych planów budowy zbierają się chętni klienci. To obrazuje, jak duże jest w Polsce zainteresowanie nowymi mieszkaniami, nawet jeżeli ceny za metr kwadratowy są przesadzone. Sporo mówi się o tym, mieszkańcy dużych miast w Europie Zachodniej raczej stronią od kupowania mieszkań na kredyt. W Polsce natomiast starania o kredyt hipoteczny, które w ostatnich latach są odrobinę trudniejsze ze względu na konieczność posiadania sporej kwoty na wkład własny, to bardzo częsta praktyka wśród ludzi dopiero co kończących studia.

Gdzie jest najdrożej?

Rekord ceny za metr kwadratowy nieruchomości padł w Warszawie i wynosił ponad 20000 zł. To naprawdę ogromna kwota, jednak znalazł się chętny, a planowany do budowy apartament naprawdę został szybko sprzedany. Gdzie jeszcze jest tak drogo? Kolejne topowe miasta to z pewnością Kraków, Wrocław oraz Poznań oraz malutki i klimatyczny Sopot, a potem Szczecin i Gdynia.

Poprzedni artykułUnieważnienie kredytu we frankach
Następny artykułSystem do zarządzania pracą handlowców – sprawdź cennik!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj