Mamy dwudziesty pierwszy wiek i przerażające jest to, że ciągle są dzisiaj sklepy, firmy czy zakłady usługowe, w których nie można zapłacić kartą. Brak możliwości zakupu i zapłacenia za niego kartą płatniczą niestety ale zupełnie dyskryminuje wielu potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach, kiery kartę płatniczą ma w portfelu prawie każdy Polak nie może być tak, że sklepy nie przyjmują płatności kartami. Tym bardziej, że terminal płatniczy dla firmy to tak naprawdę żaden koszt, a jeśli nawet już to minimalny. Dzisiaj już nie ma możliwości odejścia od tego kierunku w nowoczesność, jaki dominuje obecnie. Wszystko idzie ku nowoczesności, zatem również i transakcje zakupowe mają dzisiaj inny charakter aniżeli jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj po zakupach oczekujemy wygody a banki i operatorzy kart płatniczych prześcigają się w wymyślaniu nowych technologii dotyczących płacenia.
Każdy ma dzisiaj w portfelu przynajmniej jedną kartę płatniczą. Karty dzisiaj działają zbliżeniowo, gdzie do kwoty pięćdziesięciu złotych nie trzeba nawet wbijać do terminala kodu pin. Jest to wygodne, łatwe w użyciu a przede wszystkim zdecydowanie bardzo pro zakupowe, ponieważ szybkie płatności w mniejszych kwotach po prostu te zakupy ułatwiają. Dlatego już dzisiaj sklepy, które nie dostosowują się do nowoczesnych technologii skazane są na porażkę. Za chwilę nie będzie innej możliwości jak przyjmowanie płatności kartą bo w przeciwnym wypadku po prostu nikt nie będzie kupował w takich sklepach. Płatność kartą jest dzisiaj tak samo normalna jak płatność gotówką, ale poza tym ma jeszcze mnóstwo innych zalet. Przede wszystkim przy drobnych kwotach płacący nie musi szukać pieniędzy ani drobnych, podobnie jak sprzedawca nie musi tych pieniędzy wydawać. To bardzo ważne, ponieważ oszczędza to mnóstwo czasu zarówno kupujących jak i sprzedających.
Każdy punkt handlowy czy usługowy powinien już teraz pomyśleć o założeniu terminala płatniczego. W Polsce jest kilka ogromnych firm, które obsługują terminale i płatności kartą. Można się do nich zwrócić o terminal płatniczy i zrobić to bezpośrednio przez kontakt podany na stronie internetowej. Firmy, które oferują terminale bardzo mocno nad tym pracują, żeby ich oferta była coraz bardziej konkurencyjna, dlatego można wynegocjować naprawdę bardzo niskie prowizje i małą opłatę za urządzenie, jego obsługę oraz serwis. Co więcej, takie terminale działają dzisiaj bezprzewodowo, także możliwości techniczne do ich obsługi ma każdy. Nie potrzebne jest ani łącze telefoniczne ani łącze internetowe, ot wystarczy jedynie zasięg któregoś z operatorów komórkowych. Bardzo ważne jest to, że takie terminale można przenosić w dowolne miejsce czy to na sklepie czy poza punkt usługowy. Jest to więc naprawdę dobre rozwiązanie dla tych, którzy myślą o tym, żeby rozwinąć swój sklep czy swoją działalność gospodarczą i umożliwić sobie zwiększenie przychodu o tych klientów, którzy mają w zwyczaju płacić jedynie kartą.
Technologia płatności idzie do przodu z dnia na dzień. Zatem Ci, którzy dzisiaj są do tyłu z technologią tak naprawdę są również daleko w tyle, jeśli chodzi o przyszłość. Bo jeśli dzisiaj nie dogoni się zaległości to na pewno nie dogoni się przyszłości. Co więc pozostaje firmom i pojedynczym działalnościom gospodarczym jak nie dostosowanie się do wymogów dzisiejszej i przyszłej cywilizacji? Terminal płatniczy powinno się zainstalować już dzisiaj, jeśli tylko naprawdę poważnie myśli się o swoim biznesie. Każdy, kto zdecyduje się na ten krok będzie na wygranej pozycji w wyścigu o klienta z prawdziwą kasą ale bez kasy w gotówce. Wzrost sprzedaży, większe zyski i zarobek to tylko naprawdę część korzyści jakie niesie za sobą zainstalowanie terminala płatniczego w firmie, zakładzie usługowym czy sklepie. Na szczęście są już tysiące firm, małych i dużych, które już w porę zrozumiały jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość, jeśli chodzi o transakcje Internetowe. Dlatego nawet w niewielkich osiedlowych sklepach można dzisiaj zapłacić zbliżeniowo.
Jeśli już firma decyduje się na terminal płatniczy to bardzo ważne jest, żeby on był technologicznie jak najnowszy. Chodzi o to, że już teraz zaczyna działać technologia płacenia kodem wystawionym na konkretną kwotę w aplikacji bankowości mobilnej na telefonie komórkowym. Wystarczy taki kod wpisać do terminala i zapłacone. Dotyczy się to jednak głównie dużych płatności na większe sumy. Nie mniej jednak jest to kolejny wymóg, do którego za chwilę trzeba się będzie dostosować. Dlatego, jeśli już zakładać terminal płatniczy to już taki, który te wszystkie nowoczesne funkcje już posiada. Bo jeśli już zainwestować w dogonienie teraźniejszości i zainstalowanie w swojej firmie terminala to dlaczego nie zainwestować od razu w dogonienie przyszłości. Różnice w kosztach na pewno będą niewielkie, ale potencjalne zyski do osiągnięcia mogą być naprawdę ogromne. Wystarczy tylko nowocześnie popatrzeć na swój biznes i zastanowić się nad tym ilu klientów traci się każdego dnia przez brak terminala płatniczego.

Poprzedni artykułWizerunek marki- jak o niego dbać
Następny artykułInwestycje w maszyny i urządzenia sfinansuj leasingiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj